דף הבית » מה ההבדל » 6 הבדלים חשובים בין כלבים לזאבים

6 הבדלים חשובים בין כלבים לזאבים

1. מראה

כלבים וזאבים נראים דומים למדי, אך ישנם כמה הבדלי מפתח במראהם. זאבים גדולים בדרך כלל מכלבים, כאשר גברים ממוצעים בממוצע של 80 פאונד ונקבות סביב 60 פאונד. לזאבים יש גם רגליים ארוכות יותר, רגליים גדולות יותר ומבנה חזק יותר מכלבים. לזאבים יש גם חוטמים ארוכים יותר ואוזניים גדולות יותר מכלבים.

גודל

זאבים הם בדרך כלל גדולים יותר מכלבים, כאשר גברים ממוצעים של 80 פאונד ונקבות סביב 60 פאונד. כלבים, לעומת זאת, יכולים לנוע בגודלם מכמה קילוגרמים ליותר מ 100 פאונד.

תכונות פנים

לזאבים יש חוטמים ארוכים יותר ואוזניים גדולות יותר מכלבים. לעומת זאת, לכלבים יש חוטמים קצרים יותר ואוזניים קטנות יותר.

2. התנהגות

לכלבים וזאבים יש גם התנהגויות שונות. זאבים הם בדרך כלל עצמאיים יותר ופחות חברתיים מכלבים. זאבים הם גם טריטוריאליים ואגרסיביים יותר מכלבים. זאבים נוטים יותר לצוד בחבילות מאשר בכלבים.

סוציאליזציה

זאבים הם בדרך כלל עצמאיים יותר ופחות חברתיים מכלבים. לעומת זאת, כלבים הם חברתיים יותר ונהנים להיות סביב אנשים.

תוקפנות

זאבים הם טריטוריאליים ואגרסיביים יותר מכלבים. כלבים, לעומת זאת, בדרך כלל פחות אגרסיביים וסובלניים יותר לבעלי חיים אחרים.

3. דיאטה

לכלבים וזאבים יש גם דיאטות שונות. זאבים הם טורפים ואילו כלבים הם אומניבורים. זאבים אוכלים בעיקר בשר, ואילו כלבים יכולים לאכול גם בשר וגם במזונות על בסיס צמחי. לזאבים יש גם סובלנות גבוהה יותר לשומן מאשר לכלבים.

מקורות מזון

זאבים הם טורפים ואילו כלבים הם אומניבורים. זאבים אוכלים בעיקר בשר, ואילו כלבים יכולים לאכול גם בשר וגם מאכלים על בסיס צמחי.

סובלנות לשומן

לזאבים יש סובלנות גבוהה יותר לשומן מאשר לכלבים. לעומת זאת, כלבים רגישים יותר לשומן ואין לתת להם תזונה עשירה מדי בשומן.

4. בית גידול

לכלבים וזאבים יש גם בתי גידול שונים. זאבים נמצאים בטבע, ואילו כלבים נמצאים הן בטבע והן בבתים אנושיים. זאבים נוטים יותר לחיות בחבילות מאשר בכלבים.

פראי מול מקומי

זאבים נמצאים בטבע, ואילו כלבים נמצאים הן בטבע והן בבתים אנושיים.

מגורים בחבילות

זאבים נוטים יותר לחיות בחבילות מאשר בכלבים. לעומת זאת, כלבים יכולים לחיות בחבילות אך יש סיכוי גבוה יותר לחיות כפרטים או בזוגות.

5. רבייה

לכלבים וזאבים יש גם הרגלי רבייה שונים. זאבים מזדווגים לכל החיים, בעוד שכלבים לא. לזאבים יש גם תקופת הריון קצרה יותר מכלבים, כאשר גורים נולדים לאחר 63 יום בלבד.

הרגלי הזדווגות

זאבים מזדווגים לכל החיים, בעוד שכלבים לא. לעומת זאת, כלבים יכולים ליצור קשרים חזקים עם בעליהם ועשויים להזדווג עם אותו בן זוג במשך מספר שנים.

תקופת הריון

לזאבים יש תקופת הריון קצרה יותר מכלבים, כאשר גורים נולדים לאחר 63 יום בלבד. לעומת זאת, לכלבים יש תקופת הריון של כ- 63 יום.

6. אינטליגנציה

כלבים וזאבים נבדלים גם הם באינטליגנציה. זאבים הם בדרך כלל אינטליגנטים יותר מכלבים, עם זיכרון טוב יותר והיכולת ללמוד משימות מורכבות יותר. לזאבים יש גם כישורי פתרון בעיות טובים יותר מכלבים.

זיכרון

זאבים הם בדרך כלל אינטליגנטים יותר מכלבים, עם זיכרון טוב יותר והיכולת ללמוד משימות מורכבות יותר.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן