דף הבית » איך קוראים » איך נקראות חוליות צוואר הרחם?

איך נקראות חוליות צוואר הרחם?

איך נקראות חוליות צוואר הרחם?

מהן חוליות צוואר הרחם?

חוליות הצוואר הן שבע החוליות הממוקמות בצוואר. הן הקטנות ביותר מבין החוליות והן הגמישות ביותר, המאפשרות טווח רחב של תנועה. חוליות צוואר הרחם ממוספרות C1 עד C7, כאשר C1 הוא הקרוב ביותר לגולגולת ו-C7 הוא הקרוב ביותר לחוליות החזה. החוליות הצוואריות אחראיות על תמיכה במשקל הראש ומתן יציבות לצוואר. הם גם מספקים הגנה לחוט השדרה ולעצבים שעוברים דרך הצוואר.

איך נקראות חוליות צוואר הרחם?

החוליות הצוואריות נקראות על פי מיקומן בצוואר. החוליה הצווארית הראשונה נקראת אטלס, השנייה נקראת ציר, וחמשת הנותרות נקראות חוליות צוואר הרחם. האטלס נקרא על שמו של האל היווני אטלס, שנאמר עליו שהוא מחזיק את העולם על כתפיו. הציר נקרא על שם האל היווני ציר, שנאמר שהוא נקודת הציר של העולם.

C1: אטלס

האטלס הוא החוליה הצווארית הראשונה והוא הנייד ביותר מבין חוליות הצוואר. הוא מעוצב כמו טבעת והוא מחובר לעצם העורף של הגולגולת. הוא אחראי לאפשר לראש לנוע מצד לצד ולמעלה ולמטה.

C2: ציר

הציר הוא החוליה הצווארית השנייה ומהווה את נקודת הציר של הצוואר. הוא מעוצב כמו יתד והוא מחובר לאטלס. הוא אחראי לאפשר לראש להסתובב מצד לצד.

C3-C7: חוליות צוואר הרחם

חמש חוליות הצוואר הנותרות נקראות חוליות צוואר הרחם. הם ממוספרים C3 עד C7, כאשר C3 הוא הקרוב ביותר לאטלס ו-C7 הוא הקרוב ביותר לחוליות החזה. חוליות אלו אחראיות על מתן יציבות לצוואר ומאפשרות טווח רחב של תנועה. הם גם אחראים להגנה על חוט השדרה והעצבים העוברים דרך הצוואר.

השוואה מהירה

חוּלִיָה שֵׁם מקום פוּנקצִיָה
C1 אַטְלָס הכי קרוב לגולגולת מאפשר לראש לנוע מצד לצד ולמעלה ולמטה
C2 צִיר נקודת ציר של הצוואר מאפשר לראש להסתובב מצד לצד
C3-C7 חוליות צוואר הרחם הכי קרוב לחוליות החזה לספק יציבות לצוואר והגנה לחוט השדרה ולעצבים

חוליות הצוואר הן שבע החוליות הממוקמות בצוואר. הן הקטנות ביותר מבין החוליות והן הגמישות ביותר, המאפשרות טווח רחב של תנועה. חוליות צוואר הרחם ממוספרות C1 עד C7, כאשר C1 הוא הקרוב ביותר לגולגולת ו-C7 הוא הקרוב ביותר לחוליות החזה. החוליות הצוואריות נקראות על פי מיקומן בצוואר. החוליה הצווארית הראשונה נקראת אטלס, השנייה נקראת ציר, וחמשת הנותרות נקראות חוליות צוואר הרחם. האטלס היא החוליה הצווארית הראשונה והיא הניידת ביותר מבין חוליות הצוואר. הוא מעוצב כמו טבעת והוא מחובר לעצם העורף של הגולגולת. הוא אחראי לאפשר לראש לנוע מצד לצד ולמעלה ולמטה. הציר הוא החוליה הצווארית השנייה ומהווה את נקודת הציר של הצוואר. הוא מעוצב כמו יתד והוא מחובר לאטלס. הוא אחראי לאפשר לראש להסתובב מצד לצד. חמש חוליות הצוואר הנותרות נקראות חוליות צוואר הרחם. הם ממוספרים C3 עד C7, כאשר C3 הוא הקרוב ביותר לאטלס ו-C7 הוא הקרוב ביותר לחוליות החזה. חוליות אלו אחראיות על מתן יציבות לצוואר ומאפשרות טווח תנועה רחב. הם גם אחראים להגנה על חוט השדרה והעצבים העוברים בצוואר. חוליות הצוואר חיוניות למתן יציבות והגנה לצוואר ולראש. בלעדיהם, הראש לא יוכל לזוז וחוט השדרה והעצבים יהיו פגיעים לפציעה. חשוב לטפל בחוליות הצוואר על ידי הימנעות מפעילויות המעמיסות יתר על המידה על הצוואר, כמו הרמת חפצים כבדים או השתתפות בספורט מגע. בנוסף, חשוב לתרגל יציבה טובה כדי להבטיח שחוליות הצוואר נמצאות במצב הנכון. אם תרצה ללמוד עוד על חוליות הצוואר, תוכל לצפות בסרטון זה ב-YouTube. לסיכום, חוליות הצוואר הן שבע חוליות הממוקמות בצוואר. הן הקטנות ביותר מבין החוליות והן הגמישות ביותר, המאפשרות טווח רחב של תנועה. החוליות הצוואריות נקראות לפי מיקומן בצוואר, כאשר הראשונה היא האטלס, השנייה היא הציר, וחמש הנותרות הן חוליות הצוואר. חוליות צוואר הרחם חיוניות להענקת יציבות והגנה לצוואר ולראש, וחשוב להקפיד עליהן על ידי הימנעות מפעילויות המעמיסות יתר על המידה על הצוואר ותרגול יציבה טובה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן