דף הבית » איך קוראים » שם אביו של נח: סיכום מהיר

שם אביו של נח: סיכום מהיר

שם אביו של נח: סיכום מהיר

מי הוא אביו של נח?

נח הוא דמות מהתנ"ך, ואביו הוא דמות מרכזית בסיפור תיבת נח. שם אביו הוא למך, והוא בנו של מתושלח, האיש המבוגר בתנ"ך. למך הוא אבי נח ושלושת אחיו, שם, חם ויפת.

סיפור תיבת נח

סיפור תיבת נח הוא אחד הסיפורים הידועים בתנ"ך. לפי התנ"ך, אלוהים הורה לנח לבנות תיבה כדי להציל את עצמו, את משפחתו ושניים מכל סוג של בעלי חיים ממבול גדול. לאחר המבול, נח ומשפחתו היו הניצולים היחידים.

אביו של נח בתנ"ך

בתנ"ך מוזכר אביו של נח מספר פעמים. הוא מוזכר לראשונה בבראשית ה, 28-29, שם נאמר שלמך היה אביו של נח. בבראשית ו' ט', אלוהים אומר לנח לבנות את התיבה, ובבראשית ז' ז' נח ומשפחתו נכנסים לתיבה.

המשמעות של אביו של נח

אביו של נח הוא דמות חשובה בתנ"ך כי הוא אביו של האדם היחיד שניצל מהמבול הגדול. הוא גם אב לשלושת הבנים שאכלסו את העולם מחדש לאחר המבול.

אביו של נח בדתות אחרות

אביו של נח מוזכר גם בדתות אחרות, כמו האיסלאם והיהדות. באיסלאם, למך הוא אבי נח ושלושת בניו, וביהדות הוא אבי נח ושני בניו.

אבא של נח בתרבות הפופולרית

גם אביו של נוח הופיע בתרבות הפופולרית. הוא מוזכר בסרט "נח", והוא מופיע גם במשחק הווידאו God of War.

אבא של נח: השוואה מהירה

דָת שֵׁם מספר בנים
כִּתבֵי הַקוֹדֶשׁ למך 3
אִסלַאם למך 3
יַהֲדוּת למך 2

אביו של נח, למך, הוא דמות חשובה בתנ"ך, באיסלאם וביהדות. הוא אבי נח ושלושת בניו במקרא, והוא אבי נח ושני בניו ביהדות. הוא מופיע גם בתרבות הפופולרית, כמו הסרט נח ומשחק הווידאו God of War. לסיכום, אביו של נח הוא דמות חשובה בתנ"ך, באיסלאם וביהדות. הוא אבי נח ושלושת בניו במקרא, והוא אבי נח ושני בניו ביהדות. הוא מופיע גם בתרבות הפופולרית, כמו הסרט נח ומשחק הווידאו God of War.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן