דף הבית » איך קוראים » מיהו היוצר של ויקיפדיה?

מיהו היוצר של ויקיפדיה?

מיהו היוצר של ויקיפדיה?

מיהו היוצר של ויקיפדיה?

ויקיפדיה היא אחד מאתרי האינטרנט הפופולריים ביותר בעולם, והיא הפכה למשאב רב ערך עבור אנשים המחפשים מידע על מגוון נושאים. אבל מיהו היוצר של ויקיפדיה? האדם הזה הוא ג'ימי וויילס, יזם אמריקאי שייסד את האנציקלופדיה המקוונת ב-2001.

חיים מוקדמים וחינוך

ג'ימי וויילס נולד ב-7 באוגוסט 1966 בהאנטסוויל, אלבמה. הוא למד באוניברסיטת אובורן וסיים תואר במימון בשנת 1986. לאחר הקולג', ויילס עבד כסוחר בחוזים עתידיים ואופציות בשיקגו.

יצירת ויקיפדיה

בשנת 1999, ויילס ושותפו העסקי, לארי סנגר, יצרו אתר בשם Nupedia. Nupedia הייתה אנציקלופדיה מקוונת שנכתבה ונערכה על ידי מומחים בתחום. עם זאת, תהליך יצירת התוכן עבור Nupedia היה איטי ומסורבל. בשנת 2001, ויילס וסאנגר החליטו ליצור אתר אינטרנט חדש שיהיה קל יותר לשימוש ונגיש יותר לציבור. אתר זה נקרא ויקיפדיה, והוא התבסס על אותו רעיון כמו Nupedia, אך הוא איפשר לכל אחד לתרום תוכן.

הצמיחה של ויקיפדיה

מאז השקתה ב-2001, ויקיפדיה גדלה באופן אקספוננציאלי. כעת זהו אחד מאתרי האינטרנט הפופולריים ביותר בעולם, עם יותר מ-5.5 מיליון מאמרים בלמעלה מ-300 שפות. ההערכה היא כי ויקיפדיה זוכה ליותר מ-18 מיליארד צפיות בדפים בחודש, מה שהופך אותה לאחד מהאתרים המתויירים ביותר באינטרנט.

ג'ימי וויילס היום

כיום, ג'ימי וויילס עדיין מעורב בוויקיפדיה, למרות שכבר אין לו תפקיד פעיל בתפעול השוטף של האתר. הוא חבר הנהלה של קרן ויקימדיה, הארגון ללא מטרות רווח המפקח על ויקיפדיה. הוא גם חבר בפורום הכלכלי העולמי, והוא נואם תדיר בכנסים טכנולוגיים ברחבי העולם.

סיכום

ג'ימי וויילס הוא היוצר של ויקיפדיה, אחד מאתרי האינטרנט הפופולריים ביותר בעולם. הוא הקים את האתר ב-2001, ומאז הוא הפך למשאב רב ערך עבור אנשים המחפשים מידע על מגוון נושאים. וויילס עדיין מעורב בוויקיפדיה, אם כי אין לו עוד תפקיד פעיל בתפעול השוטף של האתר. הוא חבר מועצת המנהלים של קרן ויקימדיה ונואם תדיר בכנסים טכנולוגיים ברחבי העולם. למידע נוסף על ג'ימי וויילס והמסע שלו ליצירת ויקיפדיה, בדוק את הסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן