דף הבית » איך קוראים » מה שמו של האיש שדאעש שרף?

מה שמו של האיש שדאעש שרף?

מה שמו של האיש שדאעש שרף?

מי היה האיש שדאעש שרף?

האיש שדאעש שרף היה הטייס הירדני מואט אל-קססבה. הוא היה חבר בחיל האוויר הירדני ונלכד על ידי דאעש בדצמבר 2014 לאחר שמטוס הקרב שלו F-16 התרסק בסוריה. הוא הוחזק בשבי דאעש במשך מספר חודשים לפני שהוצא להורג באכזריות בפברואר 2015.

הוצאתו להורג של מועת אל-קססבה

הוצאתו להורג של מואת אל-קססבה הייתה אחת ממעשי האלימות האכזריים ביותר שדאעש ביצע אי פעם. ההוצאה להורג צולמה ושוחררה על ידי דאעש בסרטון שכותרתו "ריפוי חזי המאמינים". בסרטון נראה מואט אל-קססבה כשהוא נשרף בחיים בכלוב. בסרטון נראתה גם מואט אל-קססבה מושטף בבנזין ומעלה באש. הוצאתו להורג של מואת אל-קססבה עוררה זעם בינלאומי וגינוי מרחבי העולם. ממשלת ירדן הגיבה להוצאה להורג בהוצאה להורג של שני אסירי דאעש כנקמה.

השפעת הוצאתו להורג של מואת אל-קססבה

להוצאתו להורג של מואת אל-קססבה הייתה השפעה עמוקה על הקהילה הבינלאומית. הוא הדגיש את האכזריות של דאעש ואת הצורך בתגובה מאוחדת לקבוצה. זה גם עורר ויכוח על יעילותה של הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש. גם להוצאתו להורג של מואת אל-קססבה הייתה השפעה עמוקה על העם הירדני. מואט אל-קססבה נתפס כגיבור על ידי ירדנים רבים והוצאתו להורג נתפסה כטרגדיה לאומית.

מורשתו של מואת אל-קססבה

מורשתו של מואת אל-קססבה ממשיכה בירדן וברחבי העולם. הוא זכור כגיבור וכשהיד שהקריב את חייו למען ארצו. מותו היה קריאת חיזוק למאבק בדאעש ותזכורת לאכזריות של הקבוצה. מורשתו של מואת אל-קססבה מתקיימת גם בדמות קרן מואת אל-קססבה. הקרן הוקמה לכבודו ופועלת לתמיכה במשפחות של חיילים ירדנים שנפלו.

סיכום

מואט אל-קססבה היה טייס ירדני שנלכד על ידי דאעש בדצמבר 2014 והוצא להורג באכזריות בפברואר 2015. הוצאתו להורג עוררה זעם וגינוי בינלאומיים והדגישה את האכזריות של דאעש. מואת אל-קססבה זכור כגיבור וכשהיד ומורשתו מתקיימת בדמות קרן מואת אל-קססבה. למידע נוסף על מואת אל-קססבה ומורשתו, בקר ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן