דף הבית » איך קוראים » מה שמו של אלמנט 101?

מה שמו של אלמנט 101?

מה שמו של אלמנט 101?

מהו אלמנט 101?

יסוד 101 הוא מנדלביום, יסוד סינטטי המהווה חלק מסדרת האקטינידים של הטבלה המחזורית. הוא סונתז לראשונה בשנת 1955 על ידי צוות של מדענים במכון המשותף למחקר גרעיני בדובנה, רוסיה. מנדלביום הוא יסוד רדיואקטיבי עם זמן מחצית חיים של 51 יום והוא אחד היסודות הכבדים ביותר שניתן ליצור במעבדה.

מאפייני מנדלביום

מנדלביום היא מתכת כסופה-לבנה, רכה יחסית וניתנת לגימור. יש לו נקודת התכה של 827 מעלות צלזיוס ונקודת רתיחה של 1323 מעלות צלזיוס. הוא גם מגיב מאוד ויכול ליצור תרכובות עם יסודות אחרים, כגון חמצן, חנקן וגופרית.

שימושים במנדלביום

מנדלביום משמש בעיקר במחקר מדעי. הוא משמש לחקר המאפיינים של אלמנטים אחרים וליצירת אלמנטים חדשים. הוא משמש גם במחקר רפואי כדי לחקור את השפעות הקרינה על גוף האדם.

מנדלביום ברפואה

מנדלביום משמש במחקר רפואי כדי לחקור את השפעות הקרינה על גוף האדם. הוא משמש לחקר השפעות הקרינה על תאים ורקמות, ולפיתוח טיפולים למחלות הקשורות לקרינה.

מנדלביום בכורים גרעיניים

מנדלביום משמש גם בכורים גרעיניים כדי לשלוט בקצב הביקוע הגרעיני. הוא משמש לשליטה בקצב הביקוע על מנת למנוע מהכור להפוך לא יציב ולשחרר רמות מסוכנות של קרינה.

מנדלביום בחקר החלל

מנדלביום משמש גם בחקר החלל. הוא משמש לחקר התכונות של אלמנטים אחרים בחלל, וליצירת אלמנטים חדשים בחלל. הוא משמש גם לחקר השפעות הקרינה על חלליות ואסטרונאוטים.

מנדלביום בתעשייה

מנדלביום משמש גם בתעשייה. הוא משמש ליצירת סגסוגות וליצירת חומרים בעלי תכונות מיוחדות, כגון עמידות בפני קורוזיה ועמידות בחום.

סיכום

יסוד 101 הוא מנדלביום, יסוד סינטטי המהווה חלק מסדרת האקטינידים של הטבלה המחזורית. זהו יסוד רדיואקטיבי עם זמן מחצית חיים של 51 ימים והוא אחד היסודות הכבדים ביותר שניתן ליצור במעבדה. מנדלביום משמש בעיקר במחקר מדעי, מחקר רפואי, כורים גרעיניים, חקר חלל ותעשייה. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן