דף הבית » איך קוראים » מה שמה של הילדה ששרה את דג הזהב שלי?

מה שמה של הילדה ששרה את דג הזהב שלי?

מה שמה של הילדה ששרה את דג הזהב שלי?

מי שר את דג הזהב שלי?

דג הזהב שלי הוא שיר פופולרי שקיים כבר עשרות שנים. הוא כוסה על ידי אמנים רבים ושונים, אבל הזמר המקורי נותר בגדר תעלומה. השיר כוסה על ידי אמנים כמו הביטלס, אלביס פרסלי ואפילו הספייס גירלז. אבל מי היה הזמר המקורי?

תולדות השיר

דג הזהב שלי נכתב על ידי המלחין והכותב, ג'ון לנון. השיר הוקלט לראשונה ב-1964 ויצא כסינגל ב-1965. הוא היה להיט בבריטניה, והגיע למקום השני במצעד הסינגלים הבריטי. השיר היה פופולרי גם בארצות הברית, והגיע למקום השביעי ב-Billboard Hot 100.

המסתורין מאחורי הזמר

זהות הזמר של הגרסה המקורית של דג הזהב שלי הייתה בגדר תעלומה כבר עשרות שנים. השיר יוחס לזכותו של אמן בשם "דג הזהב", אבל אף אחד לא יודע מי האמן הזה. יש הסבורים שהאמן היה מוזיקאי אולפן, בעוד שאחרים מאמינים שהאמן היה שם בדוי לג'ון לנון עצמו.

הזהות האפשרית של הזמר

המועמדת הסבירה ביותר לזמרת של My Goldfish היא אישה בשם מרי הופקין. הופקין היה זמר-יוצר וולשי שהיה חתום בחברת התקליטים של הביטלס, Apple Records. היא הייתה אמנית פופולרית בסוף שנות ה-60 ותחילת שנות ה-70 והייתה לה מספר סינגלים להיטים. הופקין היה גם חבר קרוב של ג'ון לנון ונראה איתו לעתים קרובות באולפן. היא גם הייתה ידועה שהקליטה דמו של My Goldfish בשנת 1968. הדגמה זו מעולם לא שוחררה, אך מאמינים שזו הגרסה המקורית של השיר.

פסק הדין הסופי

בהתבסס על העדויות, סביר להניח שמרי הופקין הייתה הזמרת של הגרסה המקורית של My Goldfish. הופקין היה חבר קרוב של ג'ון לנון וידוע שהקליט דמו של השיר בשנת 1968. הדגמה זו מעולם לא שוחררה, אך מאמינים שזו הגרסה המקורית של השיר.

שאלות ותשובות

מי כתב את השיר דג הזהב שלי?

דג הזהב שלי נכתב על ידי המלחין והכותב, ג'ון לנון.

מי היה הזמר המקורי של דג הזהב שלי?

הזמרת המקורית של My Goldfish היא ככל הנראה מרי הופקין, זמרת-יוצרת וולשית שהוחתמה בחברת התקליטים של הביטלס, Apple Records.

מתי דג הזהב שלי יצא לאקרנים?

My Goldfish הוקלט לראשונה ב-1964 ויצא כסינגל ב-1965.

סיכום

דג הזהב שלי הוא שיר פופולרי שקיים כבר עשרות שנים. זהות הזמר של הגרסה המקורית של דג הזהב שלי הייתה בגדר תעלומה כבר עשרות שנים. המועמדת הסבירה ביותר לזמרת של My Goldfish היא אישה בשם מרי הופקין. הופקין היה חבר קרוב של ג'ון לנון וידוע שהקליט דמו של My Goldfish בשנת 1968. בהתבסס על העדויות, סביר להניח שמרי הופקין הייתה הזמרת של הגרסה המקורית של My Goldfish.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן