דף הבית » מה ההבדל » מה ההבדל בין נודלס לפסטה?

מה ההבדל בין נודלס לפסטה?

מהו אטריות?

נודלס הם סוג של אוכל העשוי מבצק בלתי -ממוקם המגולגל שטוח ונחתך, נמתח או מוחצן לצורות וגדלים שונים. אטריות יכולות להיות טריות, מיובשות או מבושלות מראש. בדרך כלל הם מבושלים במים רותחים, לפעמים עם שמן בישול או מלח. אטריות מוגשות לרוב עם רוטב נלווה או במרק.

מהי פסטה?

פסטה היא סוג של מזון העשוי מבצק בלתי -ממוקם של קמח חיטה דורום מעורבב במים או ביצים, ונוצר לסדינים או צורות אחרות. לאחר מכן הוא מבושל על ידי רתיחה או אפייה. הפסטה מבושלת בדרך כלל אל דנטה, כלומר היא מבושלת עד שיש לה נגיסה יציבה.

ההבדל בין אטריות לפסטה

ההבדל העיקרי בין אטריות לפסטה הוא סוג הקמח המשמש לייצורם. אטריות מיוצרות בדרך כלל מקמח חיטה ואילו הפסטה עשויה מקמח חיטה דורום. אטריות נחתכות בדרך כלל לרצועות דקיקות ואילו פסטה נוצרת לצורות שונות.

כיצד להשתמש באטריות ופסטה בבישול

ניתן להשתמש באטריות ופסטה במגוון כלים. אטריות משמשות לרוב בסעירות, מרקים וסלטים. פסטה משמשת לרוב בקדרה, לזניה ובקרון וגבינה. ניתן להגיש גם אטריות וגם פסטה עם מגוון רטבים, כמו רוטב עגבניות, פסטו ורוטב אלפרדו.

לא משנה באיזה מהם תבחרו, נודלס ופסטה הם מרכיבים טעימים וגם מגוונים שניתן להשתמש בהם במגוון כלים. אז קדימה להתנסות בשני אטריות וגם בפסטה כדי למצוא את המנה המושלמת עבורך! החיים קצרים מכדי לאכול אוכל משעמם, אחרי הכל.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן