דף הבית » מה ההבדל » מה ההבדל בין הלוואה לאשראי?

מה ההבדל בין הלוואה לאשראי?

מהי הלוואה?

הלוואה היא סכום כסף שנשאל ממלווה ויש לפרוע אותו בריבית. בדרך כלל משתמשים בהלוואות לרכישת פריטים גדולים כמו מכונית או בית, או לכיסוי הוצאות כמו שכר לימוד או חשבונות רפואיים. הלוואות נפרעות בדרך כלל בתשלומים חודשיים לאורך פרק זמן מוגדר.

מהו אשראי?

אשראי הוא סוג של הלוואה המאפשרת לך לרכוש סחורות ושירותים מבלי שתצטרך לשלם עבורם מראש. האשראי מורחב בדרך כלל בצורה של כרטיס אשראי, המאפשר לך לבצע רכישות עד גבול מסוים. לאחר מכן אתה נדרש להחזיר את הסכום ששאלת, בתוספת ריבית, לאורך פרק זמן מוגדר.

ההבדל בין הלוואה לאשראי

ההבדל העיקרי בין הלוואה לאשראי הוא שהלוואה היא סכום חד פעמי של כסף שיש לפרוע במלוא הסכום ששאלת, בתוספת ריבית, לאורך פרק זמן מוגדר.

הלוואות לעומת אשראי: שיעורי ריבית

הפרש מפתח נוסף בין הלוואות לאשראי הוא הריבית. בהלוואות בדרך כלל יש ריבית קבועה, כלומר השיעור לא ישתנה לאורך חיי ההלוואה. לעומת זאת, כרטיסי אשראי הם בעלי ריביות משתנות, כלומר השיעור יכול להשתנות בהתאם לשוק. המשמעות היא שהסכום שאתה משלם בריבית יכול להשתנות משמעותית לאורך זמן.

הלוואות לעומת אשראי: ציוני אשראי

ציון האשראי שלך הוא גורם חשוב בכל מה שקשור להלוואות וגם לאשראי. ציון אשראי טוב יכול לעזור לך לקבל אישור עבור הלוואה או כרטיס אשראי עם ריבית נמוכה יותר. מצד שני, ציון אשראי לקוי יכול להקשות על אישור הלוואה או כרטיס אשראי, או יכול לגרום לריבית גבוהה יותר.

הלוואות לעומת אשראי: תנאי החזר

תנאי ההחזר להלוואות ואשראי הם גם שונים. בהלוואות בדרך כלל יש מונח פירעון קבוע, כלומר תצטרך להחזיר את ההלוואה במלואה בתאריך מסוים. לעומת זאת, בדרך כלל יש כרטיסי אשראי דרישת תשלום מינימלית, כלומר אתה יכול לבחור לשלם יותר מהמינימום בכל חודש אם תרצה.

שימוש בהלוואות ואשראי לטובתך

הידיעה על ההבדל בין הלוואות לאשראי יכולה לעזור לך לקבל החלטות מושכלות כיצד להשתמש בהן לטובתך. הלוואות יכולות להיות דרך נהדרת לממן רכישות גדולות, בעוד כרטיסי אשראי יכולים להיות דרך נהדרת לבנות את ציון האשראי שלך ולהרוויח תגמולים. על ידי הבנת ההבדלים בין הלוואות לאשראי, אתה יכול להפיק את המרב משניהם.

לא משנה מה אתה צריך כדי לממן, הבנת ההבדל בין הלוואה לאשראי יכולה לעזור לך לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לעתידך הפיננסי. אז אל תפחד לשאול שאלות ולעשות את המחקר שלך לפני שתקבל החלטות!

עכשיו כשאתה יודע את ההבדל בין הלוואה לאשראי, אתה יכול להפיק את המרב משניהם ולהשתמש בהם לטובתך!

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן