דף הבית » מה ההבדל » מה ההבדל בין דופלר לדופלקס אולטראסאונד?

מה ההבדל בין דופלר לדופלקס אולטראסאונד?

מהי הדמיית דופלר?

הדמיית דופלר היא סוג של טכניקת הדמיה רפואית המשתמשת בגלי קול כדי למדוד את המהירות והכיוון של זרימת הדם. לרוב הוא משמש לאבחון ולפיטור מצבים כמו מחלות לב, שבץ מוחי ומחלות כלי דם אחרות. הדמיית דופלר משמשת גם להערכת בריאותם של איברים כמו הכליות, הכבד והטחול.

מהו דופלקס אולטראסאונד?

דופלקס אולטראסאונד הוא סוג של טכניקת הדמיה רפואית המשלבת הן הדמיה של דופלר והן הדמיית אולטרסאונד. הוא משמש להערכת בריאותם של איברים וכלי דם, ולאבחון ולפקח על מצבים כמו מחלות לב, שבץ מוחי ומחלות כלי דם אחרות. דופלקס אולטראסאונד משמש גם להערכת בריאותם של איברים כמו הכליות, הכבד והטחול.

מה ההבדל בין דופלר לדופלקס אולטראסאונד?

הדמיית דופלר

הדמיית דופלר משתמשת בגלי קול כדי למדוד את המהירות והכיוון של זרימת הדם. הוא משמש לאבחון ולפיקוח על מצבים כמו מחלות לב, שבץ מוחי ומחלות כלי דם אחרות.

דופלקס אולטראסאונד

דופלקס אולטראסאונד משלב הן הדמיה של דופלר והן הדמיית אולטרסאונד. הוא משמש להערכת בריאותם של איברים וכלי דם, ולאבחון ולפקח על מצבים כמו מחלות לב, שבץ מוחי ומחלות כלי דם אחרות.

מסקנה

דופלר ודופלקס אולטראסאונד הם שני סוגים שונים של טכניקות הדמיה רפואית. הדמיית דופלר משמשת למדידת המהירות והכיוון של זרימת הדם, ואילו דופלקס אולטראסאונד משלב הן הדמיה של דופלר והן הדמיית אולטרסאונד. שתי הטכניקות משמשות לאבחון ולפיקוח על מצבים כמו מחלות לב, שבץ מוחי ומחלות כלי דם אחרות.

לא משנה איזה סוג הדמיה אתה צריך, דופלר ודופלקס אולטראסאונד יכולים לעזור לך לקבל את התשובות הדרושות לך. אז אל תפחד לשאול את הרופא שלך על שתי טכניקות ההדמיה האלה!

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן