דף הבית » מה ההבדל » מה ההבדל בין אספרסו קצר לאספרסו ארוך?

מה ההבדל בין אספרסו קצר לאספרסו ארוך?

מהו אספרסו קצר?

אספרסו קצר הוא סוג של אספרסו המיוצר עם צילום יחיד של אספרסו. בדרך כלל הוא מוגש בספל קטן והוא בדרך כלל בסביבות 1-2 אונקיות. הטעם של אספרסו קצר הוא בדרך כלל אינטנסיבי יותר מאספרסו ארוך בגלל הריכוז הגבוה יותר של אספרסו.

מהו אספרסו ארוך?

אספרסו ארוך הוא סוג של אספרסו המיוצר עם שתי צילומי אספרסו. בדרך כלל הוא מוגש בספל גדול יותר והוא בדרך כלל בסביבות 4-6 גרם בגודל. הטעם של אספרסו ארוך הוא בדרך כלל פחות אינטנסיבי מאשר אספרסו קצר בגלל הריכוז הנמוך יותר של אספרסו.

כיצד להכין אספרסו קצר

יצירת אספרסו קצר זה יחסית. ראשית, תצטרך לטחון את שעועית האספרסו שלך ואז להניח אותם בפורטאפילטר. בשלב הבא, תצטרך לטפל את שטחי האספרסו ואז להכניס את הפורטאפילטר למכונת האספרסו. לבסוף, תצטרך ללחוץ על הכפתור כדי להתחיל בתהליך מיצוי האספרסו.

כיצד להכין אספרסו ארוך

יצירת אספרסו ארוך היא גם פשוטה יחסית. ראשית, תצטרך לטחון את שעועית האספרסו שלך ואז להניח אותם בפורטאפילטר. בשלב הבא, תצטרך לטפל את שטחי האספרסו ואז להכניס את הפורטאפילטר למכונת האספרסו. לבסוף, תצטרך ללחוץ על הכפתור פעמיים כדי להתחיל בתהליך מיצוי האספרסו.

ההבדל בין אספרסו קצר לאספרסו ארוך הוא כמות האספרסו המשמשת וגודל הספל. אספרסו קצר מיוצר עם צילום יחיד של אספרסו ומוגש בדרך כלל בספל קטן, ואילו אספרסו ארוך מיוצר עם שתי צילומי אספרסו ומוגש בדרך כלל בכוס גדולה יותר.

לא משנה איזה סוג אספרסו אתה מעדיף, תמיד חשוב לוודא שאתה משתמש בשעועית האספרסו האיכותית ביותר וכי אתה עוקב אחר הצעדים המתאימים לייצור האספרסו. תיהנו מהאספרסו שלכם!

אז מה ההבדל בין אספרסו קצר לאספרסו ארוך? אספרסו קצר הוא אינטנסיבי יותר ואספרסו ארוך פחות אינטנסיבי. עכשיו אתה יודע את ההבדל, אז קדימה ותיהנה מהאספרסו שלך!

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן