דף הבית » מה ההבדל » מדוע השמיים כחולים? זה לא השתקפות!

מדוע השמיים כחולים? זה לא השתקפות!

מה הופך את השמיים לכחולים?

השמיים כחולים בגלל האופן בו אור השמש מתקשר עם האווירה. אור השמש מורכב מכל צבעי הקשת, אך אור כחול מפוזר ביתר קלות מצבעים אחרים. זו הסיבה שהשמיים נראים כחולים במהלך היום.

מה גורם לצבע השמיים להשתנות?

צבע השמיים יכול להשתנות בהתאם לשעה ביום, במזג האוויר ובכמות האבק וחלקיקים אחרים באטמוספרה. במהלך הזריחה והשקיעה, השמיים יכולים להיראות כתומים, ורודים או אדומים. הסיבה לכך היא שאור השמש צריך לנסוע יותר מהאווירה, שמפזרת יותר את האור האדום.

מה גורם לעננים להיווצר?

עננים נוצרים כאשר אדי מים באטמוספירה מתעבים לטיפות זעירות או גבישי קרח. טיפות וגבישים אלה יוצרים עננים, אותם ניתן לראות בשמיים. עננים יכולים להיות לבן, אפור או אפילו צבעים שונים, תלוי בסוג הענן ובכמות אור השמש שהוא משקף.

מה גורם לקשתות גשם?

קשתות גשם נגרמות כתוצאה מהשבירה והשיקוף של אור השמש דרך טיפות מים באטמוספרה. כאשר אור השמש עובר דרך הטיפות, הוא כפוף ומופרד לצבעי הרכיב שלו. זה יוצר את הקשת היפה שניתן לראות בשמיים.

מה גורם לכוכבי ירי?

כוכבי ירי הם למעשה מטאורים שנכנסים לאטמוספירה של כדור הארץ ונשרפים. כשהם נשרפים הם יוצרים רצף אור בהיר בשמיים.

השמיים מלאים בתופעות מרתקות שניתן לראות בעין בלתי מזוינת. מהשמיים הכחולים ועד קשתות הגשם הצבעוניות, השמיים הם בד יפה ומשתנה ללא הרף. אז בפעם הבאה שאתה מסתכל אל השמיים, קח רגע להעריך את היופי והמסתורין שלו. מי יודע מה אתה יכול לראות!

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן