דף הבית » כמה שוקל » כמה שוקל לוויתן כחול?

כמה שוקל לוויתן כחול?

כמה שוקל לוויתן כחול?

מהו משקלו של לוויתן כחול?

הלוויתן הכחול (Balaenoptera musculus) הוא היונק הגדול בעולם, במשקל ממוצע של כ-136 טון (150 טון) וגדל לאורך של עד 33 מטר (108 רגל). זה שווה ערך לכ-25 פילים, או 2,400 איש. הלוויתן הכחול הכבד ביותר שנרשם אי פעם שקל 173 טון (190 טון).

כיצד משתווה משקלו של לוויתן כחול לבעלי חיים אחרים?

הלוויתן הכחול הוא בעל החיים הגדול ביותר על פני כדור הארץ, אבל הוא לא הכבד ביותר. התואר הזה מגיע לפיל הבוש האפריקאי, שיכול לשקול עד 7 טון מטרי (7.7 טון). בעלי חיים גדולים נוספים כוללים את הקרנף הלבן, אשר יכול לשקול עד 4 טון מטרי (4.4 טון), ואת ההיפופוטם, אשר יכול לשקול עד 3 טון מטרי (3.3 טון). הלוויתן הכחול הוא גם הרבה יותר גדול מחיית היבשה הגדולה ביותר, פיל הבוש האפריקאי. אורך הלוויתן הכחול בערך פי שלושה וכבד פי עשרה.

מהי החיה הגדולה ביותר בים?

הלוויתן הכחול הוא בעל החיים הגדול ביותר בים, אבל הוא לא החיה הגדולה היחידה. השני בגודלו הוא לווייתן סנפיר, שיכול לשקול עד 80 טון (88 טון) ולגדול לאורך של עד 27 מטר (89 רגל). בעלי חיים גדולים נוספים בים כוללים את לוויתן הזרע, אשר יכול לשקול עד 57 טון (63 טון), והאורקה, אשר יכול לשקול עד 6 טון מטרי (6.6 טון).

מהי החיה הגדולה ביותר אי פעם?

הלוויתן הכחול הוא החיה הגדולה ביותר שחיה אי פעם. החיה הגדולה ביותר שקיימת כיום היא פיל הבוש האפריקאי. עם זאת, החיה הגדולה ביותר שחיה אי פעם הייתה קרובת משפחתו הרחוקה של הלוויתן הכחול, לוויתן קשת שנכחד כעת. לוויתן זה יכול לגדול לאורך של עד 18 מטר (59 רגל) ומשקל של עד 170 טון (187 טון).

סיכום

הלוויתן הכחול הוא היונק הגדול בעולם, במשקל ממוצע של כ-136 טון (150 טון). זוהי גם החיה הגדולה ביותר בים, והחיה הגדולה ביותר שאי פעם חיה. לשם השוואה, פיל השיח האפריקאי, חיית היבשה הגדולה ביותר, יכול לשקול עד 7 טון מטרי (7.7 טון). למידע נוסף על הלוויתן הכחול, בקר בדף ויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן