דף הבית » כיצד ניתן » כיצד לדעת מהו הקיבול של קבל מתוך קטלוג

כיצד לדעת מהו הקיבול של קבל מתוך קטלוג

כיצד לדעת מהו הקיבול של קבל מתוך קטלוג

מהי קיבולת?

קיבול הוא מדד לכמות המטען החשמלי שקבל יכול לאחסן. הוא נמדד בפאראד (F). הקיבול של קבל נקבע על פי גודלו הפיזי, סוג החומר ממנו הוא עשוי והמרחק בין שני הלוחות שלו.

קיבולת קריאה מתוך קטלוג

כאשר מסתכלים על קטלוג של קבלים, הקיבול של כל קבל מופיע בדרך כלל בתיאור המוצר. הקיבול ניתן בדרך כלל במיקרופאראדים (μF) או בפיקופראדים (pF).

Microfarads (μF)

Microfarads (μF) הם היחידה הנפוצה ביותר המשמשת למדידת קיבול. מיקרופארד אחד שווה למיליונית מפאראד. לדוגמה, לקבל עם קיבול של 0.1 μF יש קיבול של 0.1 מיליוניית פאראד.

Picofarads (pF)

Picofarads (pF) הם יחידה קטנה יותר המשמשת למדידת קיבול. פיקופראד אחד שווה לטריליון של פאראד. לדוגמה, קבל עם קיבול של 10 pF יש קיבול של 10 טריליון של פאראד.

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת קבל

בעת בחירת קבל מקטלוג, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון:

  • דירוג מתח: דירוג המתח של קבל קובע כמה מתח הוא יכול להתמודד לפני שהוא מתקלקל. חשוב לבחור קבל עם דירוג מתח גבוה מהמתח בו אתה מתכנן להשתמש.
  • דירוג טמפרטורה: דירוג הטמפרטורה של קבל קובע כמה חום הוא יכול להתמודד לפני שהוא מתקלקל. חשוב לבחור קבל עם דירוג טמפרטורה גבוה מהטמפרטורה שבה אתה מתכנן להשתמש.
  • גודל: הגודל של הקבל קובע כמה מקום הוא יתפוס בפרויקט שלך. חשוב לבחור קבל קטן מספיק כדי להתאים לחלל שעומד לרשותכם.
  • סובלנות: הסובלנות של קבל קובעת עד כמה מדויק הקיבול שלו. חשוב לבחור קבל עם סובלנות נמוכה מספיק כדי לענות על הדרישות שלך.

טבלת קיבולת

קיבול (μF) קיבול (pF)
0.1 100,000
1 1,000,000
10 10,000,000
100 100,000,000

סיכום

לדעת לקרוא את הקיבול של קבל מקטלוג היא מיומנות חשובה לכל חובב אלקטרוניקה. על ידי הבנת הגורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת קבל, אתה יכול לוודא שאתה בוחר את הקבל המתאים לפרויקט שלך. למידע נוסף על קבלים, עיין בחיפוש YouTube זה אחר קבלים .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן