דף הבית » איפה נמצאת » היכן ממוקמת הונג קונג?

היכן ממוקמת הונג קונג?

היכן ממוקמת הונג קונג?

מה זה הונג קונג?

הונג קונג הוא אזור מינהלי מיוחד (SAR) של הרפובליקה העממית של סין הממוקם במזרח אסיה. זוהי מושבה בריטית לשעבר ומרכז פיננסי עולמי מרכזי. הונג קונג ידועה בתרבות התוססת שלה, בקו הרקיע המדהים שלה ובנמל העמוק שלה.

היכן ממוקמת הונג קונג?

הונג קונג ממוקמת בחוף הדרום מזרחי של סין, על דלתא נהר הפנינה. היא גובלת בים סין הדרומי במזרח, במחוז גואנגדונג בצפון ובמקאו במערב.

גיאוגרפיה של הונג קונג

הונג קונג משתרעת על שטח של 1,104 קמ"ר (426 מייל רבוע). הוא מורכב מארבעה חלקים עיקריים: האי הונג קונג, קאולון, הטריטוריות החדשות והאיים המרוחקים. האי הונג קונג הוא החלק המאוכלס והעירוני ביותר באזור. קאולון ממוקמת על היבשת והיא החלק המאוכלס ביותר בהונג קונג. הטריטוריות החדשות ממוקמות מצפון לקאולון ומורכבות מאזורים כפריים ועירוניים. האיים המרוחקים ממוקמים מדרום וממזרח לאי הונג קונג והם לרוב לא מיושבים.

היסטוריה של הונג קונג

להונג קונג היסטוריה ארוכה ומורכבת. הוא יושב לראשונה על ידי הסינים במאה ה-12 והיה חלק משושלת צ'ינג עד 1841, אז נמסר לבריטים. הבריטים החזיקו בהונג קונג עד 1997, אז הוחזרה לסין. מאז, הונג קונג היא אזור אדמיניסטרטיבי מיוחד של סין, עם ממשלה ומערכת משפטית משלה.

תרבות הונג קונג

הונג קונג היא עיר תוססת ומגוונת עם תרבות ייחודית. זהו שילוב של השפעות סיניות, בריטיות ואחרות, וידוע באוכל, קניות ובידור. בהונג קונג יש גם סצנת אמנות ומוזיקה משגשגת, והיא ביתם של מוזיאונים וגלריות רבות.

למידע נוסף על הונג קונג

למידע נוסף על הונג קונג, בדוק את החיפוש הזה ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן