דף הבית » איפה נמצאת » היכן ממוקמת אנדורה? | גיאוגרפיה של אנדורה

היכן ממוקמת אנדורה? | גיאוגרפיה של אנדורה

היכן ממוקמת אנדורה? | גיאוגרפיה של אנדורה

היכן ממוקמת אנדורה?

הגיאוגרפיה של אנדורה

אנדורה היא מדינה קטנה ללא מוצא הממוקמת בהרי הפירנאים בין צרפת לספרד. זוהי המדינה השישית הקטנה ביותר באירופה, עם שטח כולל של 181 מייל רבוע (468 קמ"ר).

הגבולות של אנדורה

אנדורה גובלת בצרפת בצפון ובספרד בדרום. שתי המדינות מהוות את כל הגבולות הבינלאומיים של אנדורה. הגבולות המזרחיים והמערביים של אנדורה נוצרים על ידי רכסי הרים.

האקלים של אנדורה

באנדורה יש אקלים ממוזג, עם קיץ חמים וחורף קר. הטמפרטורה הממוצעת בקיץ היא סביב 24°C (75°F), בעוד שבחורף היא יכולה לרדת ל-5°C (23°F). המדינה זוכה בממוצע של 1,400 מ"מ (55 אינץ') של משקעים בשנה.

עיר הבירה של אנדורה

אנדורה לה וולה היא עיר הבירה של אנדורה. זוהי עיר הבירה הגבוהה ביותר באירופה, הממוקמת בגובה של 1,023 מ' (3,356 רגל). בעיר מתגוררים כ-22,000 איש, מה שהופך אותה לעיר המאוכלסת ביותר במדינה.

אוכלוסיית אנדורה

באנדורה יש אוכלוסייה של 77,281 אנשים, על פי האומדן של 2019. רוב האוכלוסייה היא ממוצא קטלוני, עם מיעוטים ספרדיים, פורטוגזיים וצרפתים. השפה הרשמית של אנדורה היא קטלאנית, אם כי מדברים גם ספרדית, פורטוגזית וצרפתית.

ממשלת אנדורה

אנדורה היא דמוקרטיה פרלמנטרית עם מערכת רב-מפלגתית. ראש המדינה הוא נשיא צרפת, בעוד שראש הממשלה הוא ראש ממשלת אנדורה. הממשלה מחולקת לשלוש זרועות: מבצעת, מחוקקת ושופטת.

כלכלת אנדורה

לאנדורה יש כלכלת שוק חופשי שתלויה במידה רבה בתיירות, ומהווה 80% מהתמ"ג שלה. למדינה יש גם מגזר בנקאי משגשג והיא יעד פופולרי להשקעות זרות. המטבע של אנדורה הוא היורו.

התרבות של אנדורה

התרבות של אנדורה היא שילוב של השפעות קטלאניות, ספרדיות וצרפתיות. המוזיקה והריקוד המסורתיים של המדינה פופולריים בכל אזור הפירנאים. אנדורה ידועה גם באתרי הסקי שלה, המושכים מבקרים מכל העולם.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן