דף הבית » האם חייב » האם צריך לעשות בדיקת סוכר במהלך ההריון?

האם צריך לעשות בדיקת סוכר במהלך ההריון?

האם צריך לעשות בדיקת סוכר במהלך ההריון?

מהי בדיקת סוכר בדם במהלך הריון?

בדיקת סוכר בדם במהלך הריון היא בדיקת סקר המודדת את כמות הגלוקוז (סוכר) בדם של אישה בהריון. בדיקה זו נעשית בדרך כלל בין השבועות 24 ל-28 להריון. זה ידוע גם כבדיקת סבילות לגלוקוז.

הבדיקה משמשת לבדיקת סוכרת הריונית, שהיא סוג של סוכרת המופיעה רק במהלך ההיריון. סוכרת הריון עלולה לגרום לבעיות בריאות הן לאם והן לתינוק. חשוב לזהות ולטפל בסוכרת הריונית מוקדם כדי להפחית את הסיכון לסיבוכים.

מדוע הבדיקה נעשית?

הבדיקה נעשית לבדיקת סוכרת הריונית. סוכרת הריונית מתרחשת כאשר הגוף אינו מסוגל לייצר מספיק אינסולין כדי לענות על הצרכים של התינוק הגדל. זה יכול להוביל לרמות סוכר גבוהות בדם אצל האם, מה שעלול לגרום לבעיות בריאות הן לאם והן לתינוק.

סוכרת הריונית עלולה להגביר את הסיכון ללידה מוקדמת, מומים מולדים ומקרוזומיה (מצב בו התינוק גדול מהממוצע). זה גם יכול להגביר את הסיכון של התינוק לפתח סוכרת בשלב מאוחר יותר בחיים.

מה כוללת הבדיקה?

הבדיקה כוללת שתיית משקה ממותק ולאחר מכן מדידת רמות הסוכר בדם. המשקה מכיל 75 גרם גלוקוז. רמות הסוכר בדם שלך יימדדו לפני שתיית המשקה ולאחר מכן שוב בשעה אחת ושעתיים לאחר שתיית המשקה.

תוצאות הבדיקה יראו עד כמה הגוף שלך מסוגל לעבד את הסוכר. אם רמות הסוכר בדם גבוהות מהרגיל, זה יכול להצביע על כך שיש לך סוכרת הריון.

מהם הסיכונים של הבדיקה?

הבדיקה נחשבת בדרך כלל בטוחה. הסיכון היחיד הוא שאתה עלול לחוות תחושה זמנית של סחרחורת או סחרחורת לאחר שתיית המשקה הממותק.

מה משמעות התוצאות?

אם רמות הסוכר בדם גבוהות מהרגיל, זה יכול להיות שיש לך סוכרת הריון. אם זה המקרה, הרופא שלך ימליץ על המשך בדיקות וטיפול. הטיפול כרוך בדרך כלל בביצוע שינויים באורח החיים, כגון אכילת תזונה בריאה ופעילות גופנית סדירה.

אם רמות הסוכר בדם שלך תקינות, זה אומר שאין לך סוכרת הריון ושאתה בסיכון נמוך יותר לפתח אותה. עם זאת, חשוב לציין שאת עדיין עלולה לפתח סוכרת הריון בהמשך ההריון.

חשוב לדבר עם הרופא שלך על תוצאות בדיקת הסוכר בדם וכל שאלה או דאגה אחרת שיש לך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן