דף הבית » האם חייב » האם אובדן כושר העבודה אחראי לביטוח לאומי?

האם אובדן כושר העבודה אחראי לביטוח לאומי?

האם אובדן כושר העבודה אחראי לביטוח לאומי?

מה זה ביטוח לאומי?

ביטוח לאומי הוא סוג של מיסוי בבריטניה. הוא משמש למימון קצבאות המדינה, כגון קצבת המדינה וקצבאות רווחה מסוימות. הוא משולם על ידי שכירים, מעסיקים ועצמאים. זה גם משולם על ידי חלק מהאנשים שאינם עובדים, כגון אלה שהם פנסיונרים או מובטלים.

האם אובדן כושר העבודה אחראי לביטוח לאומי?

התשובה הקצרה היא כן. אם אינך יכול לעבוד עקב מחלה או פציעה, ייתכן שתהיה זכאי לביטוח לאומי. זה ידוע כקצבת אי כושר. כדי להיות זכאי לגמלת אי כושר, עליך לשלם דמי ביטוח לאומי לפרק זמן מסוים.

קצבת אי כושר משולמת לאנשים הסובלים ממחלה ממושכת או מוגבלות המונעת מהם לעבוד. הוא משולם למי ששילם מספיק דמי ביטוח לאומי, בדרך כלל על פני תקופה של שנתיים. גובה הקצבה שאתה מקבל תלוי בגילך, משך הזמן שבו לא יכולת לעבוד וגובה דמי הביטוח הלאומי שהפקדת.

כיצד מחושבת קצבת אי כושר?

קצבת אי כושר מחושבת לפי גובה דמי הביטוח הלאומי ששילמת בשנתיים האחרונות. סכום ההטבה שאתה מקבל מבוסס על גילך וכמות התרומות שהפקדת. גובה הקצבה שאתה מקבל תלוי גם בפרק הזמן שבו לא יכולת לעבוד. ככל שלא יכולת לעבוד יותר, כך תקבל יותר טוב.

אילו יתרונות נוספים זמינים?

בנוסף לגמלת אי כושר, קיימות הטבות נוספות למי שלא יכול היה לעבוד עקב מחלה או פציעה. אלה כוללים קצבת קיום נכות, קצבת נוכחות וקצבת עבודה ותמיכה. הטבות אלו נועדו לסייע למי שאינו מסוגל לעבוד עקב מחלה או פציעה לכסות את עלויות המחיה שלהם.

כיצד אוכל לתבוע גמלת אי כושר?

אם אתה חושב שאתה עשוי להיות זכאי לגמלת אי כושר, עליך לפנות למחלקת העבודה והפנסיה (DWP). הם יוכלו לייעץ לך על תהליך התביעה לגמלת אי כושר ועל הסכום שאתה עשוי להיות זכאי לו. יהיה עליך לספק הוכחות למחלתך או לפציעתך ודמי הביטוח הלאומי שלך.

קצבת אי כושר יכולה להוות גלגל הצלה למי שאינו מסוגל לעבוד עקב מחלה או פציעה. זה יכול לעזור לכסות את עלויות המחיה בזמן שאתה לא מסוגל לעבוד. אם אתה חושב שאתה עשוי להיות זכאי לקצבת אי כושר, עליך לפנות ל-DWP לקבלת מידע נוסף.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן