דף הבית » איך קוראים » איך קוראים לתוצאה של תרגיל חיסור?

איך קוראים לתוצאה של תרגיל חיסור?

איך קוראים לתוצאה של תרגיל חיסור?

מה זה חיסור?

חיסור היא פעולה מתמטית חשובה המשמשת למציאת ההפרש בין שני מספרים. חיסור היא פעולה מתמטית המשמשת לקביעת ההפרש בין שני מספרים. היא ידועה גם כפעולת "מינוס" מכיוון שהיא כרוכה בהפחתת מספר אחד ממשנהו.

איך נקראת התוצאה של תרגיל חיסור?

התוצאה של תרגיל חיסור נקראת ההפרש. ההפרש הוא הסכום שנשאר לאחר שמספר אחד מופחת ממספר אחר. לדוגמה, אם מחסירים 5 מ-10, ההפרש הוא 5.

חיסור בחיי היומיום

חיסור משמש בחיי היומיום במגוון דרכים. הוא משמש לחישוב השינוי המגיע בעת ביצוע רכישה, לחישוב משך הזמן שנותר ביום ולחישוב כמות הכסף שנותר בחשבון הבנק לאחר ביצוע משיכה.

חיסור במתמטיקה

חיסור משמש גם במתמטיקה כדי לפתור בעיות. חיסור משמש כדי למצוא את ההפרש בין שני מספרים, כדי למצוא את ההפרש בין שני שברים ולפתור משוואות.

חיסור עם מספרים שליליים

ניתן להשתמש בחיסור גם עם מספרים שליליים. כאשר מחסירים שני מספרים שליליים, התוצאה היא מספר חיובי. לדוגמה, אם מחסירים -5 מ-2, התוצאה היא 3. ניתן להשתמש בחיסור גם עם מספרים מעורבים, שהם מספרים המכילים גם חלק חיובי ושלילי. בהפחתת מספרים מעורבים, התוצאה היא מספר מעורב עם סימן זהה למספר בעל הערך המוחלט הגדול יותר. ניתן להשתמש בחיסור גם כדי לפתור משוואות. כאשר פותרים משוואות, המטרה היא למצוא את הערך של המשתנה הלא ידוע. כדי לעשות זאת, עליך להחסיר את הערכים הידועים משני הצדדים של המשוואה. חיסור היא פעולה מתמטית חשובה המשמשת למציאת ההפרש בין שני מספרים. התוצאה של תרגיל חיסור נקראת ההפרש. חיסור משמש בחיי היומיום במגוון דרכים, כמו גם במתמטיקה כדי לפתור בעיות. ניתן להשתמש בחיסור גם עם מספרים שליליים ומספרים מעורבים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן