דף הבית » איך קוראים » איך קוראים לסבתא מאליעזר והגזר?

איך קוראים לסבתא מאליעזר והגזר?

איך קוראים לסבתא מאליעזר והגזר?

מבוא לאליעזר והגזר

אליעזר והגזר הוא ספר ילדים אהוב שנכתב על ידי הסופרת הישראלית מרים ילן-שטקליס. הסיפור עוקב אחר אליעזר, ילד צעיר המתגורר עם סבתו בכפר קטן. אליעזר הוא ילד סקרן והרפתקן שאוהב לחקור את העולם סביבו. לעתים קרובות הוא יוצא להרפתקאות עם סבתו, שהיא אישה חכמה וחביבה. יחד, הם חוקרים את פלאי הטבע ולומדים על העולם.

שם הסבתא

הסבתא באליעזר והגזר היא דמות אהובה, אבל שמה לא נחשף בספר. עם זאת, המחבר גילה ששמה של הסבתא הוא שרה. שרה הוא שם נפוץ בישראל, וזהו גם שמה של האטריארך של העם היהודי. זה מתאים, שכן הסבתא באליעזר והגזר היא דמות חכמה ומטפחת שמדריכה את אליעזר בהרפתקאותיו.

הסיפור מאחורי אליעזר והגזר

אליעזר והגזר מבוסס על סיפור אמיתי. הסופרת, מרים ילן-שטקליס, קיבלה השראה מסבתה, שרה. שרה הייתה אישה חכמה וחביבה שגרה בכפר קטן בישראל. היא הייתה מספרת סיפורים נהדרת, ומרבה לספר לנכדיה סיפורים על נפלאות הטבע. יום אחד סיפרה שרה לנכדיה את סיפור אליעזר והגזר. בסיפור, אליעזר וסבתו יוצאים להרפתקה כדי למצוא גזר קסום. בדרך הם נתקלים במכשולים רבים ולומדים שיעורים חשובים על העולם.

הגזר הקסום

הגזר הקסום באליעזר והגזר הוא סמל לתקווה ואפשרות. הגזר הוא תזכורת שגם בזמנים האפלים ביותר, תמיד יש למה לצפות. הגזר משמש גם כתזכורת לכך שגם לדברים הקטנים ביותר יכולה להיות השפעה גדולה.

מוסר ההשכל של הסיפור

מוסר ההשכל של אליעזר והגזר הוא שלעולם לא נוותר על התקווה. גם בזמנים האפלים ביותר, תמיד יש למה לצפות. אסור לנו לשכוח שאפילו לדברים הקטנים ביותר יכולה להיות השפעה גדולה. אליעזר והגזר הוא ספר ילדים אהוב שממנו נהנו דורות של קוראים. הסיפור הוא תזכורת לכוחה של התקווה ולחשיבות של אף פעם לא לוותר. הסבתא בסיפור, שרה, היא דמות אהובה המשמשת דמות חכמה ומטפחת. שמה הוא תזכורת למטריארך של העם היהודי, וסיפורה הוא תזכורת לכוחה של הסיפור. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן