דף הבית » איך קוראים » איך קוראים לחלק האחורי של הברך?

איך קוראים לחלק האחורי של הברך?

איך קוראים לחלק האחורי של הברך?

איך קוראים לחלק האחורי של הברך?

הברך היא מפרק מורכב בגוף האדם המורכב מכמה חלקים שונים. זהו המפרק הגדול ביותר בגוף והוא אחראי לשאת את משקל הגוף ולאפשר לנו לנוע. הברך מורכבת מעצם הירך, השוקה, פיבולה ופיקה. החלק האחורי של הברך הוא חלק חשוב מהאנטומיה של הברך וידוע בשם הפוסה הפופליטאלית.

אנטומיה של הברך

הברך מורכבת מכמה חלקים שונים. עצם הירך היא העצם המחברת את הירך לברך. השוקה והשוקית הן שתי העצמות המרכיבות את הרגל התחתונה. הפיקה היא פיקת הברך והיא ממוקמת בחלק הקדמי של הברך. הפוסה הפופליטאלית היא החלק האחורי של הברך וממוקמת בין עצם הירך לבין השוקה והשוקית.

מהו הפוסה הפופליטאלית?

הפוסה הפופליטאלית היא החלק האחורי של הברך וממוקמת בין עצם הירך לבין השוקה והשוקית. זהו אזור בצורת משולש שמתמלא בשומן ורקמת חיבור. הפוסה הפופליטאלית חשובה לתנועת מפרק הברך. הוא מכיל מספר מבנים חשובים כולל העורק הפופליטאלי, הווריד הפופליטאלי, בלוטות הלימפה הפופליטאליות והעצב הפופליטאלי.

מה תפקידו של הפוסה הפופליטאלית?

הפוסה הפופליטאלית חשובה לתנועת מפרק הברך. הוא מכיל מספר מבנים חשובים שעוזרים להניע את מפרק הברך. העורק הפופליטאלי מספק דם למפרק הברך והווריד הפופליטאלי מוביל דם ממפרק הברך. בלוטות הלימפה הפופליטאליות עוזרות לסנן את כל החיידקים או חלקיקים זרים אחרים שעלולים להיכנס למפרק הברך. עצב הפופליטאלי עוזר לשלוט בתנועת מפרק הברך.

סיכום

הפוסה הפופליטאלית היא חלק חשוב באנטומיה של הברך. הוא ממוקם בין עצם הירך לבין השוקה והשוקית והוא מלא בשומן ורקמת חיבור. הפוסה הפופליטאלית חשובה לתנועת מפרק הברך ומכילה מספר מבנים חשובים כולל העורק הפופליטאלי, הווריד הפופליטאלי, בלוטות הלימפה הפופליטאליות ועצב הפופליטאלי. הבנת האנטומיה של הברך ותפקוד הפוסה הפופליטאלי חשובה לבריאות תקינה של הברך ולתנועה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן