דף הבית » איך קוראים » איך קוראים לבדיקת הריון?

איך קוראים לבדיקת הריון?

איך קוראים לבדיקת הריון?

מהי בדיקת הריון?

בדיקת הריון היא בדיקה רפואית המשמשת כדי לקבוע אם אישה בהריון. בדיקות הריון מגלות נוכחות של הורמון הנקרא גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בדם או בשתן. הורמון זה מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר השתלת ביצית מופרית ברחם.

סוגי בדיקות הריון

ישנם שני סוגים עיקריים של בדיקות הריון:

  • בדיקות שתן: בדיקות אלו זמינות בבתי המרקחת וניתן לבצע אותן בבית. בדיקות שתן מגלות נוכחות של hCG בשתן.
  • בדיקות דם: בדיקות אלו נעשות במשרד רופא ומודדות את כמות ה-hCG בדם. בדיקות דם רגישות יותר מבדיקות שתן ויכולות לזהות הריון מוקדם יותר.

איך עובדות בדיקות הריון?

בדיקות שתן מגלות נוכחות של hCG בשתן. כדי לבצע בדיקת שתן, אישה אוספת דגימת שתן בכוס ולאחר מכן טובלת את רצועת הבדיקה בשתן. רצועת הבדיקה מכילה כימיקלים המגיבים עם hCG. אם הבדיקה מזהה hCG, קו או סמל יופיעו על רצועת הבדיקה. בדיקות דם מודדות את כמות ה-hCG בדם. כדי לבצע בדיקת דם, אישה שולפת את הדם שלה על ידי ספק שירותי בריאות. לאחר מכן, דגימת הדם נשלחת למעבדה כדי למדוד את כמות ה-hCG בדם.

עד כמה בדיקות הריון מדוייקות?

בדיקות הריון הן בדרך כלל מאוד מדויקות. בדיקות שתן בדרך כלל מדויקות כ-10 ימים לאחר ההתעברות, בעוד שבדיקות דם יכולות לזהות הריון כבר 6 ימים לאחר ההתעברות.

מתי עלי לעשות בדיקת הריון?

אם את חושבת שאת בהריון, עלייך לעשות בדיקת הריון. אם אתה עושה בדיקת שתן, עדיף לקחת אותה קודם כל בבוקר כשהשתן שלך הכי מרוכז. אם אתה לוקח בדיקת דם, הרופא שלך יוכל לומר לך מתי לקחת אותה.

סיכום

בדיקות הריון הן בדיקות רפואיות המשמשות כדי לקבוע אם אישה בהריון. בדיקות שתן מזהות נוכחות של hCG בשתן, בעוד שבדיקות דם מודדות את כמות ה-hCG בדם. בדיקות הריון בדרך כלל מדויקות מאוד וניתן לבצע אותן כבר 6 ימים לאחר ההתעברות. אם את חושבת שאת בהריון, עלייך לעשות בדיקת הריון. למידע נוסף על בדיקות הריון ב-YouTube.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן