דף הבית » איך קוראים » איך נקרא החלק הפנימי של הלחי?

איך נקרא החלק הפנימי של הלחי?

איך נקרא החלק הפנימי של הלחי?

איך נקרא החלק הפנימי של הלחי?

החלק הפנימי של הלחי הוא חלק חשוב מהאנטומיה האנושית. הוא מורכב מכמה מבנים שונים, כולל רירית החזה, שריר הבוצ'ינטור ובלוטת הפרוטיד. לכל אחד מהמבנים הללו יש תפקיד ומטרה ייחודיים משלו. במאמר זה נבדוק כיצד נקרא החלק הפנימי של הלחי, האנטומיה שלו וכיצד מתייחסים אליו במונחים רפואיים.

האנטומיה של החלק הפנימי של הלחי

החלק הפנימי של הלחי מורכב מכמה מבנים שונים. רירית החזה היא שכבה דקה של רקמה המצפה את פנים הלחי. הוא מורכב מכמה סוגים שונים של תאים, כולל תאי אפיתל, תאי רקמת חיבור ותאי שריר. שריר הבוצ'ינטור הוא יריעה דקה של שריר העוברת לאורך החלק הפנימי של הלחי. זה עוזר לשמור על הלחי במקום ולהזיז מזון בפה. בלוטת הפרוטיד היא בלוטת רוק הממוקמת ממש מתחת לאוזן. הוא מייצר רוק, שעוזר לשמן את המזון ולשמור עליו לח.

מונחים רפואיים לחלק הפנימי של הלחי

במונחים רפואיים, החלק הפנימי של הלחי מכונה רירית החזה. הסיבה לכך היא שכבת הרקמה הדקה היא שמצפה את פנים הלחי. שריר הבוצ'ינטור מכונה שריר הבוצ'ינטור, ובלוטת הפרוטיד מכונה בלוטת הפרוטיד.

השוואה מהירה

מִבְנֶה מונח רפואי
רירית בוקאלית רירית בוקאלית
שריר בוצ'ינטור שריר בוצ'ינטור
בלוטת פרוטיד בלוטת פרוטיד

פונקציות של החלק הפנימי של הלחי

לחלק הפנימי של הלחי יש מספר פונקציות שונות. רירית החזה עוזרת להגן על פנים הלחי מפני חיידקים וחומרים זרים אחרים. שריר הבוצ'ינטור עוזר לשמור על הלחי במקומה ולהזיז מזון בפה. בלוטת הפרוטיד מייצרת רוק, שעוזר לשמן את המזון ולשמור עליו לח.

מחלות בחלק הפנימי של הלחי

החלק הפנימי של הלחי יכול להיות מושפע מכמה מחלות שונות. אלה כוללים סרטן הפה, מחלות חניכיים וזיהומים בבלוטות הרוק. סרטן הפה הוא סוג של סרטן המשפיע על הפה ועלול לגרום להיווצרות גידולים ברירית הפה. מחלת חניכיים היא זיהום בחניכיים שעלול לגרום לדלקת וכאב בחלק הפנימי של הלחי. זיהומים בבלוטות הרוק עלולים לגרום לנפיחות וכאב בבלוטת הפרוטיד.

שאלות ותשובות

ש: איך קוראים לחלק הפנימי של הלחי?
ת: החלק הפנימי של הלחי מכונה רירית החזה. ש: מהו שריר הבוצ'ינטור?
ת: שריר הבוצ'ינטור הוא יריעה דקה של שריר העוברת לאורך החלק הפנימי של הלחי. זה עוזר לשמור על הלחי במקום ולהזיז מזון בפה. ש: מהי בלוטת הפרוטיד?
ת: בלוטת הפרוטיד היא בלוטת רוק הממוקמת ממש מתחת לאוזן. הוא מייצר רוק, שעוזר לשמן את המזון ולשמור עליו לח. ש: אילו מחלות יכולות להשפיע על החלק הפנימי של הלחי?
ת: החלק הפנימי של הלחי יכול להיות מושפע מכמה מחלות שונות. אלה כוללים סרטן הפה, מחלות חניכיים וזיהומים בבלוטות הרוק.

סיכום

החלק הפנימי של הלחי הוא חלק חשוב מהאנטומיה האנושית. הוא מורכב מכמה מבנים שונים, כולל רירית החזה, שריר הבוצ'ינטור ובלוטת הפרוטיד. במונחים רפואיים, החלק הפנימי של הלחי מכונה רירית החזה. רירית החזה עוזרת להגן על פנים הלחי מפני חיידקים וחומרים זרים אחרים. שריר הבוצ'ינטור עוזר לשמור על הלחי במקומה ולהזיז מזון בפה. בלוטת הפרוטיד מייצרת רוק, שעוזר לשמן את המזון ולשמור עליו לח. החלק הפנימי של הלחי יכול להיות מושפע מכמה מחלות שונות, כולל סרטן הפה, מחלות חניכיים וזיהומים בבלוטות הרוק.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן