דף הבית » איך קוראים » איך נקראים חלקי הלב?

איך נקראים חלקי הלב?

איך נקראים חלקי הלב?

מבוא

הלב הוא אחד האיברים החשובים ביותר בגוף האדם. הוא אחראי על שאיבת הדם בכל הגוף, מתן חמצן וחומרי הזנה לתאים ולאיברים. הוא גם אחראי על פינוי פסולת מהגוף. על מנת שהלב יעשה את עבודתו, עליו להיות מורכב מכמה חלקים שונים. במאמר זה נחקור את האנטומיה של הלב ונלמד את שמות ארבעת החדרים וכלי הדם העיקריים.

ארבעת חדרי הלב

הלב מחולק לארבעה חדרים: הפרוזדור הימני, הפרוזדור השמאלי, החדר הימני והחדר השמאלי. הפרוזדור הימני מקבל דם נטול חמצן מהגוף ומזרים אותו לחדר הימני. החדר הימני מזרים את הדם לריאות, שם הוא מחומצן. הדם המחומצן חוזר לאחר מכן לאטריום השמאלי, שמזרים אותו לחדר השמאלי. החדר השמאלי מזרים את הדם המחומצן לשאר הגוף.

האטריום הימני

הפרוזדור הימני הוא חדר הלב שמקבל דם נטול חמצן מהגוף. הוא ממוקם בצד ימין של הלב ומחובר לחדר הימני. הפרוזדור הימני אחראי על שאיבת הדם חסר החמצן לחדר הימני.

האטריום השמאלי

הפרוזדור השמאלי הוא חדר הלב שמקבל דם מחומצן מהריאות. הוא ממוקם בצד שמאל של הלב ומחובר לחדר השמאלי. הפרוזדור השמאלי אחראי על שאיבת הדם המחומצן לחדר השמאלי.

כלי הדם הגדולים

הלב מחובר לשאר הגוף על ידי ארבעה כלי דם עיקריים: אבי העורקים, עורק הריאה, הווריד הנבוב העליון והווריד הנבוב התחתון. אבי העורקים הוא העורק הגדול ביותר בגוף והוא נושא דם מחומצן מהחדר השמאלי לשאר הגוף. העורק הריאתי נושא דם נטול חמצן מהחדר הימני אל הריאות. הווריד הנבוב העליון נושא דם נטול חמצן מהגוף העליון לאטריום הימני. הווריד הנבוב התחתון נושא דם נטול חמצן מהפלג התחתון לאטריום הימני.

שאלות ותשובות

ש: מה תפקידו של הפרוזדור הימני?

ת: הפרוזדור הימני הוא החדר של הלב שמקבל דם נטול חמצן מהגוף ומזרים אותו לחדר הימני.

ש: מה תפקידו של אטריום שמאל?

ת: הפרוזדור השמאלי הוא החדר של הלב שמקבל דם מחומצן מהריאות ומזרים אותו לחדר השמאלי.

ש: מהם ארבעת כלי הדם העיקריים?

ת: ארבעת כלי הדם העיקריים הם אבי העורקים, עורק הריאה, הווריד הנבוב העליון והווריד הנבוב התחתון.

סיכום

הלב מורכב מארבעה חדרים ומארבעה כלי דם עיקריים. הפרוזדור הימני מקבל דם נטול חמצן מהגוף ומזרים אותו לחדר הימני. הפרוזדור השמאלי מקבל דם מחומצן מהריאות ומזרים אותו לחדר השמאלי. אבי העורקים נושא דם מחומצן מהחדר השמאלי לשאר הגוף, והעורק הריאתי נושא דם נטול חמצן מהחדר הימני אל הריאות. הווריד הנבוב העליון נושא דם נטול חמצן מהפלג העליון לאטריום הימני, והווריד הנבוב התחתון נושא דם נטול חמצן מהפלג התחתון לאטריום הימני. למידע נוסף על האנטומיה של הלב, בקר בוויקיפדיה כדי למצוא מידע נוסף.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן