דף הבית » איך קוראים » איך נקראים חלקי היד?

איך נקראים חלקי היד?

איך נקראים חלקי היד?

מבוא

היד האנושית היא מבנה מורכב ומסובך להפליא. הוא מורכב מחלקים רבים ושונים, שלכל אחד מהם יש שם ותפקיד משלו. הבנת האנטומיה של היד ושמות מרכיביה יכולה לעזור לך להבין טוב יותר כיצד היד פועלת וכיצד לטפל בה. במאמר זה נדון באנטומיה של היד ובשמות מרכיביה.

אנטומיה של היד

יד האדם מורכבת מ-27 עצמות, המחולקות לשלושה חלקים עיקריים: הקרפלים, המטאקרפלים והפלנגות. הקרפלים הם שמונה העצמות הקטנות המרכיבות את פרק כף היד. המטאקרפלים הם חמש העצמות הארוכות המחברים את הקרפלים לפלנגות. הפלנגות הן 14 העצמות המרכיבות את האצבעות והאגודל.

קרפלים

הקרפלים הם שמונה העצמות הקטנות המרכיבות את פרק כף היד. הם ה- scaphoid, lunate, triquetrum, pisiform, טרפז, טרפז, capitate ו-hamate. הקרפלים מחוברים לעצמות האמה (הרדיוס והאולנה) באמצעות רצועות וגידים.

מטקרפלים

המטאקרפלים הם חמש העצמות הארוכות המחברים את הקרפלים לפלנגות. הם ממוספרים מאחד עד חמש, מתחילים באגודל ומסתיימים באצבע הקטנה. המטאקרפלים מחוברים לקרפלים באמצעות רצועות וגידים.

פלנגות

הפלנגות הן 14 העצמות המרכיבות את האצבעות והאגודל. הם מחולקים לשלושה חלקים: הפלנגות הפרוקסימליות, הפלנגות האמצעיות והפלנגות הדיסטליות. הפלנגות הפרוקסימליות הן העצמות הקרובות ביותר ליד, הפלנגות האמצעיות הן באמצע, והפלנגות הדיסטליות הן העצמות הקרובות ביותר לקצות האצבעות.

סיכום

יד האדם היא מבנה מורכב ומסובך המורכב מחלקים רבים ושונים. הקרפלים, המטאקרפלים והפלנגות הם שלושת החלקים העיקריים של היד, ולכל אחד יש שם ותפקיד משלו. הבנת האנטומיה של היד ושמות מרכיביה יכולה לעזור לך להבין טוב יותר כיצד היד פועלת וכיצד לטפל בה. כדי ללמוד עוד על האנטומיה של היד, בדוק את הסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן