דף הבית » איך קוראים » איך דיסלקטים קוראים?

איך דיסלקטים קוראים?

איך דיסלקטים קוראים?

מהי דיסלקציה?

דיסלקציה היא לקות למידה המשפיעה על יכולת הקריאה. זהו מצב נוירולוגי המשפיע על יכולת המוח לעבד שפה. דיסלקציה אינה נגרמת מאינטליגנציה לקויה או מחוסר מוטיבציה, אלא היא הפרעה נוירולוגית המשפיעה על האופן שבו המוח מעבד את השפה. דיסלקציה יכולה להשפיע על אנשים בכל הגילאים, אך היא מאובחנת לרוב בילדים.

איך דיסלקטים קוראים?

אסטרטגיות לקריאה

קוראים דיסלקטים משתמשים לעתים קרובות באסטרטגיות שונות כדי לעזור להם להבין חומר כתוב. כמה אסטרטגיות כוללות:

  • שימוש בסרגל או אצבע כדי לעקוב אחר מילים בזמן קריאתן
  • שימוש בהדגשה לסימון מילים או ביטויים חשובים
  • פירוק מילים לחלקים קטנים יותר, כגון הברות
  • קריאה בקול כדי לעזור בהגייה ובהבנה
  • שימוש בספרי שמע כדי להשלים את הקריאה

סיוע טכנולוגי

ניתן להשתמש בטכנולוגיה מסייעת גם כדי לעזור לקוראים דיסלקטים. טכנולוגיה זו כוללת תוכנת טקסט לדיבור, שקוראת טקסט בקול, ותוכנת דיבור לטקסט, אשר ממירה מילים מדוברות לטקסט. כלים אלה יכולים לשמש כדי להשלים את שיטות הקריאה המסורתיות ויכולים לעזור לקוראים דיסלקטים להבין טוב יותר את החומר הכתוב.

מקומות לינה

מקומות לינה זמינים גם כדי לעזור לקוראים דיסלקטים. אלה יכולים לכלול זמן נוסף במבחנים, גישה לטכנולוגיה מסייעת ושינויים בתוכנית הלימודים. חשוב לעבוד עם מורים ומנהלי בתי ספר כדי להבטיח שההתאמות הנחוצות יהיו במקום כדי לעזור לתלמידים דיסלקטים להצליח.

קוראים דיסלקטים יכולים גם להפיק תועלת מהדרכה וצורות תמיכה אחרות. מורים יכולים לעזור לקוראים דיסלקטים לפתח את הכישורים והאסטרטגיות הדרושים כדי להבין טוב יותר את החומר הכתוב. בנוסף, קבוצות תמיכה יכולות לספק סביבה בטוחה ותומכת עבור קוראים דיסלקטים לחלוק את חוויותיהם וללמוד אחד מהשני.

כדי ללמוד עוד על דיסלקציה וכיצד קוראים דיסלקטים יכולים להצליח, צפו בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן